artan lame

Një Artan dhe një Erion duhen për punët e mira në Shqipëri

Postuar në 20 Shtator, 2020 19:26

Një kronikë e TvT e para tri ditëve jepte këtë përshkrim të situatës së raportuar: 

Një familje në kryeqytet u përball sot me fadromat e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit dhe Policinë e Shtetit që mbështeti aksionin për shembjen e një banese, në truallin e së cilës do të ndërtohet një pallat. 

Qeveria provon sërish: Prezanton drejtorin e ri të Kadastrës në Vlorë

Postuar në 13 Korrik, 2020 13:17

Sot drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lamaj, ka prezantuar kreun e ri të Kadastrës në Vlorë. Quhet Ani Binaj dhe i shtohet listës së gjatë të drejtorëve që janë ndërruar në këtë agjenci rajonale ku duhen zbatuar disa vendime të vështira. Në fjalën e tij ndër të tjera Lame tha:

Urdhëri/Nuk ka më kontrata shitlblerjeje prone, pa paguar sigurimin për tërmetet

Postuar në 23 Tetor, 2019 16:06

Agjencitë në varësi të qeverisë shqiptare ka ecur shumë shpejt me zbatimin e Vendimit të saj për Sigurimin e Detyrueshëm të banesave, marrë në fillim të muajit tetor të këtij viti, pas tërmetit që godit vendin.

Politikë e vërtetë shtetërore: Një shqiptar është i barabartë me një socialist

Postuar në 11 Shtator, 2019 11:40

Artan Lame ka njoftuar reformimin e institucionit që drejton dhe kalimin drejt një strukture të re, më efiçente siç thotë ai. Përmes një deklarate për shtyp, zoti Lame gati sa nuk është ndjerë krenar për Agjencinë e Kadastrës – që është shtetërore në titullim – duke bërë thirrje për shokët e partisë që të mos ndërhyrjnë për punësime.

Praktika e re e "takimeve të punës" ku gazetarëve nuk u lejohen mjetet e Punës

Postuar në 16 Prill, 2019 14:41

Qeveritarët e Rilindjes kanë nxjerrë së fundmi një mënyrë të re për të përhapur “lajmin që Duam”. Ata kanë nisur praktikën e takimeve informale me gazetarët, prej nga ku mandej çdo lajm që mund të dalë mbetet në kuadër të thashethemit dhe intepretimit. Kështu vepron ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, një kalama i llastuar nga fati, por kështu po vepron edhe drejtuesi i ri i Agjencisë së Kadastrës, Artan Lame, i cili sot ka zhvilluar një takim pune me gazetarë.

Kasollja e Europës Juglindore: Shteti shqiptar nuk ka të regjistruara as pronat e veta

Postuar në 04 Dhjetor, 2018 15:21

Drejtori i Agjencisë së Legalizimit dhe Urbanizimit të Zonave Informale, Artan Lame, ka deklaruar sot në Komisionin e Ligjeve se situate e regjistrimit të pronave në Shqipëri është alarmante. Sipas tij, nga më shumë se 4.4 milionë prona të regjistruara, 2.5 milionë janë me probleme. Situate vijon edhe më tej me faktin se edhe vetë shteti shqiptar nuk i ka të regjistruara.

Vetë shteti shqiptar nuk e ka të regjistruar pronën e vet në ZRPPP. Në një farë mënyre, kadastra është godina më e rëndësishme në një shtet modern

I preferuari i kryeministrit bën autokritikë në televizor (Video)

Postuar në 23 Janar, 2018 22:20

I informuar për një aferë korruptive në institucionin që drejton, Artan Lame i ka paraprirë zhurmës që do të krijohej, ku ALUZNI ekspozohet si agjenci sekserësh, ku janë të përfshirë deri te roja i institucionit. Video tregon rastin e një  qytetari i thotë jursitit se nuk po i legalizohet objekti edhe pse i janë bërë 3 herë matjet.

Yryshi i Facebook

Postuar në 01 Shtator, 2017 17:25

Mjaftoi një ngatërresë me mbulesë që të nxjerrë në pah sesa hipokrite është fytyra jonë publike. Mbulesa që iu hodh Skënderbeut, zbardhi faqe ditës të nxirën e elitave “laike” që vigjëlojnë si mercenarë të vetëshpallur të qytetërimit perëndimor ku mburren se bëjnë pjesë e po marrin përdore Shqipërinë. 

Artan Lame natyralizohet si drejtor i Rilindjes: Fajin e kanë ata poshtë

Postuar në 20 Korrik, 2017 19:43

Shikojeni këtë video prononcim të z. Artan Lame. Ajo është shpërndarë në Facebook nga kryeministri Edi Rama, si shembulli sesi do të ndëshkohen të gjithë ata që nuk shërbejnë për popullin. Lame, që tërheq nga mbrapa këmborën mediatike të intelektualit, të befason kur e sheh të transformuar verbalisht – pasi karakterin nuk ja njeh kush – në një nëpunës shembullor, nga ata që marrin formën e enës së autoritetit.

Artan Lame i bashkohet "kujëvënësve". Belbëzon një ndjesë për "mballomën e komunizmit"

Postuar në 12 Gusht, 2016 17:14

Artan Lame, drejtuesi i ALUIZNI-t dhe një farë personi publik i angazhuar për ruajtjen e trashëgimisë në Tiranë, ka përcjellë në profilin e tij në Facebool, një ndjesë për prishjen e fasadës së stadiumit "Qemal Stafa". Ai publikon edhe një foto të vjetër të saj, e hedhur në shesh tashmë, e rrënuar nga punimet dhe e "mbrojtur" nga deklaratat qorre të Institutit të Monumenteve.

Pages

Subscribe to RSS - artan lame