Alfred Peza

Presidenti po inatos socialistët. Po a quhet kjo shkelje kushtetuese dhe cenim i unitetit kombëtar?

Postuar në 04 Shkurt, 2019 14:47

Doni të takoni një njeri që di mendimin e të gjithë shqiptarëve që jetojnë në Shqipëri? E gjeni një. Ky është Alfred Peza, ish-gazetar dhe drejtues mediash, ish-deputet dhe sot mesa duket editorialist vullnetar i Partisë Socialiste apo kryeministrit.

Zoti Peza ka publikuar sot një opinion që ka të bëjë me sjelljen e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të cilin e nis me këtë fjali absolutizuese:

Sekuestro pasurisë së Adriatik Llallës, 15 milionë lekë më pak se Alfred Peza

Postuar në 23 Korrik, 2018 14:37

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sekustron preventive për pasurinë e shtetasit Adriatik Llalla, ish-Prokuror i Përgjithshëm i Republikës. 

I zhbllokohet pasuria Alfred Pezës

Postuar në 05 Korrik, 2017 15:06

Krimet e Rënda i kanë hequr sekuestron për pasurinë deputetit Alfred Peza. Pasuria e tij prej kohësh ishte nën sekuestro preventive për shkak të hetimit që po kryhej mbi Pezën. Vendimi për këtë sekuestro u mor nga Gjykata për Krime të Rënda më 18 pril, e cila vendosi vendosi sekuestro preventive ndaj aksioneve të një banke të nivelit të dytë në vend, të bashkëshortes së deputetit Peza.

Peza merret i pandehur

Postuar në 25 Maj, 2017 12:46

Deputeti socialist i Peqinit, Alfred Peza është marrë zyrtarisht i pandehur nga Prokuroria, e cila i ka komunikuar akuzat për “fshehje të ardhurash”, “pastrim parash” dhe ‘mos deklarim pasurie”. Ky i fundit eshte paraqitur sot në Prokurori me avokatin e tij Ardian Visha, i cili u shpreh optimist për fundin e procesit.

Doktori preferon "politikanët e pastër" përpara transparencës me qytetarët

Postuar në 18 Prill, 2017 19:52

Sot Berisha shkruante në Facebook: 

"Nje deklarate nga fronti Banditokracise!

Deputeti Peza thote se "po hetohem si gazetar dhe jo si politikan", pra:
- Si politikan jam i paster!!
- Si gazetar.....
Edhe ketij ia paskan bere te vetet! Kjo eshte banditokraci jo orwalliane por edviniane! sb
". 

Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë së deputetit Alfred Peza

Postuar në 13 Prill, 2017 20:56

Prokuroria kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurisë së deputetit të PS Alfred Peza. Kërkesa është dorëzuar në gjykatën e krimeve të rënda nga njësia Task Forcë e këtij institucioni.Gjykata ende nuk ka vendosur në lidhje me kërkesën e prokurorisë, e cila sipas burimeve të organit të akuzës, shtrin efekt mbi shumën prej 1.1 miliard lekësh apo 1 milion dollarë që shtetasja Mirela Ndini, bashkëshortja e deputetit, ka përdorur për blerjen e një përqindje të aksioneve në një biznes privat, shkruan Panorama.

Çfarë sinjalizon trakti i Sekretarit për Dixhitalizimin?

Postuar në 04 Janar, 2017 10:28
Qeveria e bëri dhuratën e parë për vitin 2017. Dhe ka zgjedhur ta bëjë këtë me paralajmërimin për kufizimin e shprehjes dhe lirinë e përdorimit të informacionit. Në një vend të cilin vetë ajo e cilëson si peng të një gjyqësori të korruptuar, pra një vend ku e vërteta apo gënjeshtra nuk kanë mundësi ligjore të vlerësohen, sot shpallet rreziku nga lajmet e rreme, nga gënjeshtra. Sot qeveria po na bën me dije se kërkohet përgjegjësi për hapësirën e lirisë dhe se këtë përgjegjësi do ta katalizojë ajo. 
 

Berisha tallet me Alfred Pezën

Postuar në 28 Tetor, 2016 16:06

Ish-kryeministri poston një video që daton rreth katër vite më parë. Ka brenda humorin dhe dramën e politikës shqiptare. Shihet Edi Rama që e fton Pezën të ulet, ndoshta për të mos e lënë të vazhdojë më tej me listën që sot bën të qeshësh.

Taulant Balla u qëllua për shkak të “të luftës së pakompromis dhe qëndrimeve të qarta politike kundër krimit dhe korrupsionit”. A mund të mos qeshësh?

Postuar në 27 Qershor, 2016 15:50

Një deputet i Partisë Socialiste, Taulant Balla, informoi institucionet e hetimit se është dhunuar fizikisht në Romë nga një mashkull dhe nga një femër. Mashkulli ishte me kapele dhe e ka qëlluar me grusht e pastaj me ndonjë shqelm. Kurse femra i ka lëshuar një hamburger nga koka. Balla identifikoi agresorët me Jamarbër Malltezin dhe Argita Malltezi. Deri këtu nuk ka ndonjë gjë që nuk shkon: Balla është deputet që e ka për zakon të ngrejë gishtin e akuzës në Parlament dhe nuk përjashtohet kostoja e ndonjë hamburgeri kokës.

Një sqarim(Video)

Postuar në 09 Dhjetor, 2015 22:06

Respublica publikoi të martën një lajm sipast të cili deputeti socialist i Peqinit Alfred Peza kishte deklaruar në një studio televizive se protesta e 21 Janarit të 4 viteve më parë ishte paqësore.http://www.respublica.al/2015/12/08/heshtja-e-lsi-protesten-dhe-kujtimet-e-deputetit-t%C3%AB-peqinit-p%C3%ABr-21-janarin.

Pages

Subscribe to RSS - Alfred Peza