akuza

Në Kosovë urdhëron arrestimin e njerëzve, në Shqipëri deportimin, në Liban nxjerr gazetarët para gjyqit

Postuar në 22 Korrik, 2020 00:26

Mëria e presidentit turk, por edhe autoriteti i tij arrijnë larg. Përtej kufijve.

Unë bindem, ndaj "jam" ministër

Postuar në 05 Korrik, 2020 23:45

Askush nuk mund të njollosë historinë e UÇK-së dhe të popullit shqiptar. Kjo është një thuajse bindje e përgjithshme në mesin tonë, pasojë e pakorrigjueshme e historiografisë dhe pedagogjisë nacionaliste të Enver Hoxhës që nuk toleronte asnjë kritikë, asnjë mëdyshje dhe asnjë rishikim. Ministri në detyrë për Punët me Jashtë në Shqipëri, i diplomuar për filozofi e që aq shumë na u shit si mendje e hapur dhe e re në një mjedis të mykur si ai i Tiranës, e ka shumë të natyrshme t’i bashkohet këtij kori të unitetit.

Nën akuzë është Hashim Thaçi, jo shqiptarët

Postuar në 29 Qershor, 2020 17:09

Frrok Çupi shkruan sot se me akuzën ndaj Hashim Thaçit, Europa vuri në bankën e të akuzuarve të gjithë shqiptarët. Se me këtë proces riciklohet dualiteti i keqkuptimit të Europës me ne. Këtu mund të lexohet opinioni. 

Mirëpo nëse ne duam të shkojmë në Europë pse duhet të kemi frikë prej saj. Çupi është ndër ata që edhe protestat e PD-së i quante pak a shume si projekt antieuropian. Sot Europa na sbpallet kurvë e motit dhe Fishta padyshim është alibia perfekte. 

Hashim Thaçi nuk është Kosova

Postuar në 25 Qershor, 2020 22:28

Nuk vonoi avokatia e Tiranës për Hashim Thaçin. Me akuzën ndaj tij u sabotuan bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës, po thonë. Një gënjeshtër e trashë, pasi u frenua thjesht një takim. Grenell sot e përsëriti ftesën dhe atë e refuzoi në mirëbesim kryeministri Avdullah Hoti. Askush nuk po izolon Kosovën për një akuzë ndaj Thaçit. Përkundrazi, qëndrimi i tij në detyrë e dëmton Kosovën. E cila nuk është Hashim Thaçi. Dhe as Hashim Thaçi nuk është Kosova që është shtet dhe ka institucione. 

Akuzë publike për 100 vrasje, tri ditë para takimit të Uashingtonit

Postuar në 24 Qershor, 2020 16:24

Akuzë për rreth 100 vrasje për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, njëri Presidenti i Republikës së Kosovës dhe tjetri, kryetar i Partisë Demokratike të saj. Materiali është përgatitur nga Zyra e Prokurorit Special dhe të dy të akuzuarit duhet të mbrohen para Gjykatës Speciale në Hagë.

Kreu i Akademisë së Shkencave në Petersburg nën akuzë për tradhëti: U shiti sekrete kinezëve

Postuar në 15 Qershor, 2020 19:00

Probleme rivaliteti me Kinën ka edhe Rusia. Një shkencëtar rus, Valery Mitko, 78 vjeç, president i Akademisë së Shkkencave për Arktikun në Shën Petersburg akuzohet për tradhëti dhhe rrezikon 20 vjet burg sepse akuzohet se u ka kaluar sekrete kinezëve.

Avokati i tij, Ivan Pavlov deklaron se klienti i tij zhvillon leksione në Kinë dhe përdor materiale mga burime të hapura. 

Akuzat janë absurde

shprehet avokati. 

Laboratori i Vuhanit: Mostrat e CoVid-19 i morëm më 30 dhjetor

Postuar në 24 Maj, 2020 13:54

Ekipi menaxherial i laboratorit të virologjisë në Vuhan të Kinës është prononcuar për herë të parë rreth CoVid-19 dhe spekullimeve se ai origjinoi në këtë njësi. Kreu i laboratorit, Wang Yanyi e ka cilësuar shpikje të pastër akuzën se virusi është krijuar në laborator.

Gjen të korruptuarin, por jo oligarkun

Postuar në 09 Maj, 2020 16:14

Lulzim Basha është pyetur sot gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët për situatën e krijuar në Lungomaren e Vlorës, ku po protestohet për një karburant. Zoti Basha teksa ka deklaruar se në protestë kanë qenë përfaqësues të PD-së, diçka që nuk provohet dot, shtoi se:

Është rast tipik i Edi Ramës që tjetër thotë dhe tjetër gjë bën. Aty ku interesat e tij…përdor standard të reja.

Qëndrimi im personal dhe i PD-së është qartazi kundër këtij akti korruptiv

Koronavirusi si pretekst për luftë ekonomike ndaj Kinës

Postuar në 04 Maj, 2020 13:30

Para disa ditësh në mediat të ndryshme qarkulloi një i ashtuquajtur “raport i pesë shteteve”, mbiquajtur “Five Eyes” sipas të cilit Kina ka fshehur të dhënat për epideminë e koronavirusit dhe për rrjedhojë ka provokuar vdekjen e mijëra njerëzve.

Lavrov: Gjukanoviç dhe Mali i Zi na tradhëtuan

Postuar në 28 Prill, 2020 22:39

Sjellja e politikanëve malazezë përfshirë presidentin e vendit, Milo Gjukanoviç është cilësuar si tradhëti nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov. 

Teksa i është përgjigjur një pyetjeje të një studenti gjatë një lidhjeje video me studentë të Institutit Shtetëror te Moskës për Marrëdhëniet Ndërkombëtare Lavrov ndër të tjera tha: 

Pages

Subscribe to RSS - akuza