akuza

Mediat serbe japin versionin e tyre për largimin e Visho Ajazit nga drejtimi i SHISH

Postuar në 24 Korrik, 2019 13:24

Mediat serbe shkruajnë sot se kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të akuzohet për lidhje me trafikun e organeve që është përfolur se është kryer në të ashtuquajturën “Shtëpia e Verdhë”.

Lajmin e ka qarkulluar edhe agjencia shtetërore Tanjug, që i referohet gazetës “Blic” e cila vetë referon “burime ndërkombëtare”.

Rotacion pa transparencë në krye të KE-së

Postuar në 05 Korrik, 2019 12:36

Presidenti në ikje i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker tha se procedura për emërimin e pasardhëses së tij, gjermanes Ursula von der Laien nuk ka qenë transparente dhe ka shënuar një ndryshim të padëshirueshëm në praktikat e përzgjedhjes së kandidatëve për postet e Bashkimit Europian.

Pse janë kaq të qetë socialistët përballë reformës në drejtësi? Ja një shpjegim...

Postuar në 04 Korrik, 2019 01:52

Lexoni sesi përgjigjet një ish-zv.ministër nëse e akuzojnë për korrupsion:

Ore nuk më intimidon dot as ti as 10 si ti. Kam kaluar si puna jote pa fund. KLSH bën 1 mijë kallëzim, për kë i teket atyre. Ka bërë kallëzim dhe organi që e verifikon këtë është prokuroria dhe jo çështja është pushuar me një hetim të formës së prerë

Video/Presidenti i Republikës akuzon për manipulim elektoral

Postuar në 01 Korrik, 2019 14:13

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në faqen e vet në Facebook një video në të cilën duket votim i hapur dhe në grup. Nuk dihet ku është filmuar video, por Meta e shoqëron atë më një tekst që flet pë manipulim në votimet e 30 qershorit 2019: 

17 akuza të reja për Julian Assange

Postuar në 24 Maj, 2019 12:59

Departamenti amerikan i Drejtësisë njoftoi të enjten 17 akuza të reja kundër bashkëthemeluesit të ËikiLeaks, Julian Assange, i cili aktualisht është në duart e autoriteteve britanike.

Akuzat e fundit kanë të bëjnë me marrjen e paautorizuar dhe publikimin e emrave të burimeve private. Assange u akuzua muajin e kaluar për konspiracion në bashkëpunim me ish-analisten ushtarake Chelsea Manning përmes së cilës u arrit të fitohej akses në rrjetin e Pentagonit.

Ish-presidenti akuzon ish-presidentin: Bamir Topi gjobiste prokurorët dhe gjyqtarët

Postuar në 17 Maj, 2019 16:20

Dy ish – presidentë të Republikës janë përfshrië së fundmi në një lloj polemike publike që provon nivelin e politikës shqiptare. Në librin e vet të fundit, ish-presidenti Bamir Topi, shkruan se Bujar Nishani punonte në një karburant. Zoti Topi rrëfen kujtimet e veta nga politika, të cilat po publikohen gjerësisht së fundmi në media.

Në replikën e vet, ish-presidenti Nishani ndër të tjera thotë:

Teshtimat e stisura të Beogradit për shëndetin e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit

Postuar në 09 Maj, 2019 13:42

Beogradi zyrtar është katandisur tashmë në një recitues monoton të të vetmes vjershë që di: Shqipëria e Madhe. Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka deklaruar për televizionin publik serb se Edi Rama dhe Hashim Thaçi po krijojnë Shqipërinë e Madhe, ndërkohë që Serbia po përpiqet të ndjekë një politikë konstruktive.

Samiti shkoi shumë mirë. Kryeministri bëri fotot që donte

Postuar në 30 Prill, 2019 13:36

Kryeministri i Shqipërisë është i shqetësuar edhe për Europën përveçse për Shqipërinë, Kosovën dhe Ballkanin. Pas samitit të Berlinit ai është ndër të paktët pjesëmarrës që flet me pozitivitet dhe madje hidhet në sulm kundër mediave shqiptare që sipas tij po bëjnë çmos që vendi ynë të dështojë. Është thuajse e sigurtë tashmë se zotin kryeministër nuk e këshillon njeri pos emocioneve të veta. Pasi përndryshe kjo sjellje e tij, bajate në kulm, do të kishte ndalur.

Fol për paratë dhe vilat meqë "je" opozitë znj. Kryemadhi!

Postuar në 26 Prill, 2019 15:25

Sot disa media, kryesisht pranë kryeministrit, kanë qarkulluar një “lajm” sipas të cilit kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka kërcënuar me jetë kryeministrin Edi Rama:

Në shitje...

Postuar në 28 Shkurt, 2019 14:28

Akuza ishte më e rëndë.  Ishte trafik droge, krijim i grupit të strukturuar kriminal, kryerja e veprave penale si grup i strukturuar kriminal. Pas Aldo Bares jam i dyti me këtë akuzë. Nuk kam ndonjë surprizë të madhe prokuroria e komanduar siç e nisi e bitisi

Kështu ka deklaruar sot ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, pas njohjes më akuzat në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Është ndoshta rasti i parë që një ministër akuzohet për krijim të grupit të strukturuar kriminal dhe kjo përbën rekordin e qeverisë aktuale.

Pages

Subscribe to RSS - akuza