abu bakr al baghdadi

A e dinte Turqia ku fshihej Al Baghdadi?

Postuar në 01 Nëntor, 2019 14:12

 

Ndërsa analistët e inteligjencës amerikane shqytojnë dokumentet elektronike dhe letrat e kapura fundjavën e kaluar në vendin ku strehohej Abu Bakr al-Bagdadi, pyetja më e rëndësishme që ngrihet në mendjet e tyre është: Si ia doli lideri i Shtetit Islamik të gjente strehim në një provincë siriane të siguruar nga ushtria turke dhe forcat e tyre?

Subscribe to RSS - abu bakr al baghdadi