Shpipëri Hesapi

Zjarrin edhe Velipojës

Postuar në 21 Gusht, 2017 14:54

Ujësjellësi i Sarandës: Duken të zeza, por janë ujërat e depos. Rrini të qetë, mund të ketë derdhje prapë

Postuar në 19 Gusht, 2017 17:06

Pronocnimi i zyrtarit të ujësjellësit Sarandë publikohet nga Saranda web:

Ujërat e zeza "lagin" brigjet e Sarandës

Postuar në 14 Gusht, 2017 12:59

"Report Tv" informon se ujërat e zeza kanë shpërthyer pranë hotel "Butrintit" si pasojë e një tubacioni të çarë. Ky është rasti i dytë pas atij të Ksamilit.

Shqipëria e Bukur/Kryeministri shpërndan një shkrim të shkurtit që përmend edhe Beratin

Postuar në 11 Gusht, 2017 10:05

Tashmë është praktikë pune. Vera duhet shtyrë me ca lajme të mira meqë probleme pati jo pak. Kryeministri i vendit Edi Rama e ka zgjidhur problemin e lajmeve jo të mira: ai sjell për ndjekësit në Facebook lajme për Shqipërinë e bukur. Një mëyrë për të mos lejuar që lajmet negative, që përmbysin përditmërinë tonë të mbeten pa një bojatisje me jone pozitive. Bashkë me ikjen e verës po shterojnë edhe shkrimet e të huajve që u mahnitën me Shqipërinë, ndaj sot Rama ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit në Facebook një shkrim të gazetës britanike “The Telegraph” të shkurtit 2017.

Berati në UNESCO, spitali i Beratit drejt Guinness. Kardiologu shërben si gjinekolog

Postuar në 10 Gusht, 2017 15:13

Telvevizioni Publik Shqiptar raporton sot për situatën e shërbimit mjekësor në spitalin e Beriatit. Sipas këtij televizioni kardiologu i spitalit shërben si gjinekolog.

Të sëmurët kronikë presin me orë të tëra në temperatura të larta dhe në kushte aspak të përshtatshme vizitën tek mjeku kardiolog. Ky i fundit, krejtësisht i vetëm në spital, i duhet të përballojë mbi 100 vizita në ditë”, raporton TVSh.

Më poshtë edhe reagimi i njerëzve:

Dëgjesat publike si mbledhjet e Frontit të Lagjes

Postuar në 08 Gusht, 2017 20:46

Kryeministri ka vijuar me publikimin e atij që e quan Raport mbi Dëgjesat Publike në Qarkun e Durrësit. Për çfarë është fjala? Nëse i hedhim sy tekstit të publikuar në profilin e tij në Facebook, kuptohet se kemi të bëjmë me 23 takime ku kanë marrë pjesë mesatarisht 150 qytetarë që në total bëjnë 3400 qytetarë.

Dasëm në Gostivar

Postuar në 08 Gusht, 2017 10:08

Faqja shqipe në Maqedoni "Almakos" shkruan për këtë dasëm: Shikojeni se sa EURO dhe DOLLARË janë gjuajtur në këtë dasëm

Amnisti, gjoba, sërish amnisti

Postuar në 07 Gusht, 2017 18:48

Drejtori i Gjendjes Civile Bledar Doracaj, është rishfaqur sot në media për të deklaruar atë që dihej: kërkesën për shtyrje të amnistisë për gjobat për mosdeklarim vendbanimi në afat ligjor.

Mziu: Më mirë emra personalitetesh të shquara ndërkombëtare për rrugët, sesa emra të dëshmorëve të rremë

Postuar në 07 Gusht, 2017 11:44

Xhelal Mziu, kryetar i Bashkisë Kamëz, sqaron në një intervistë për “Summer Pages” të “Gazeta Shqiptare” arsyet se përse rrugët e njësisë që ai drejton kanë ato emra të çuditshëm. Si Coca Cola, Banka Botërore, Londër, Paris, Manhatan, Berisha etj.. Mziu është i qartë: ato janë një sfidë ndaj emërtimeve me emra dëshmorësh të rremë:

Droga, patentë (pu)shtetërore e Republikës së Shqipërisë

Postuar në 05 Gusht, 2017 10:42

Zëri i Amerikës raporton sot për një rritje të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Media në fjalë, e imunizuar ndaj rromuzeve të sforcuara dhe nga halli të qeverisë në Tiranë, i referohet raporteve të Antidrogës italiane që “bllokoi gjatë muajit qershor rreth 6 tonë lëndë narkotike kanabis”. Shkruan ZA: 

Pages

Subscribe to RSS - Shpipëri Hesapi