Recent Articles

Edi Rama nxjerr pamjet. Ja si ka ndryshuar Fieri. Kryeministri zbulon ndryshimin, ja fotot.  Këto lloj tituj i takon përditë në mediat elektronike që...
Një studim i posaçëm për çështjet e pronave, i publikuar së fundi nga Banka, që ka financuar shumë projekte për hipotekat dhe kadastrat, gjeti se hartat...
Aug 17, 2019    1
Disa projekte që mund të quhen edhe “pazare” personale të kryeministrit kanë ngecur. Një ndër to siç konfirmon zoti Rama është aeroporti i Vlorës. U tha se...
Aug 12, 2019    0
Rasti i Katica Janevës në Maqedoninë e Veriut është shembulli tipik dhe ilustrues i falsitetit të garancisë që trumbetohet te vetting në sistemin gjyqësor në Shqiëri. Janeva ishte prokurore speciale, pra me fuqi të pazakonta dhe e detyra specifike. Katër vjet më parë, kur u caktua në këtë detyrë...
Faqja e njohur italiane që merret me fenomenet e krimit të organizuar “antimafiadfuemila.com” shkruante dy ditë më parë për fuqizimin e mafies shqiptare....
Aug 22, 2019    0
Situata në portin e Barit vazhdon të paraqitet e vështirë për udhëtarët që udhëtojnë nga Shqipëria. Qindra udhëtarë që mbajnë radhë me orë të tëra ndërkohë që...
Aug 22, 2019    0
Miron Çako - Përgjegjësi i Zyrës së Katekizmit të Kryepiskopatës
  Shën Kozmai, prift-murg orthodhoks me bekimin e Patriarkanës Ekumenike të Konstandinopojës, në katër udhëtimet e tij hierapostolike prej njëzet vjetësh (1759 -1779), të nisura nga Stambolli (Kostandinopoja) për në Greqi, Maqedoni, Epir,...
Oliver Sallet
Aug 22, 2019    0
Bernd Riegert
Aug 03, 2019    0
Agim Baçi
Jul 31, 2019    0
“Valdrin Pjetri nuk është kriminel”- tha sot Edi Rama në një tjetër seri postimesh për çështjen e kryebashkiakut në tentativë të Shkodrës. Nuk kuptohet mirë se kë do të sqarojë Edi Rama, pasi kandidati socialist nuk është se po linçohet as nga media dhe as nga opinioni për të shkuarën e tij rrethanore, aq më tepër në një moshë të re. Në fakt askush nga ne nuk mbart interes për eksperiencën jetësore në...
Jul 22, 2019    0
Shkenca nuk mund të jetë e anshme”. Kjo është ajo çka theksohet në një apel të...
Jul 18, 2019    0
Sindroma e zemrës së thyer lidhet me ekzistencën e kancerit në organizmin e...
Jul 12, 2019    2
NASA zbuloi një Vrimë të Zezë masive në një distancë prej 130 milion vitesh...
Aug 23, 2019    0
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka dalë së fundmi me një interpretim...
Aug 23, 2019    0
Bashkimi Europian do të rishikojë legjislacionin për identifikimin dixhital të...
Aug 23, 2019    0
Bashkimi Europian po mendon të krijojë një fond 100 miliardë euro si mbështetje...
Partia Demokratike ka kapur një tjetër peshk socialist në rrjetën e dekriminalizimit. Agim Kajmaku i Vorës është prej dy ditësh nën akuzë se ka qenë i dënuar...
Arben Demo
Jul 28, 2019    0
  Dy aspekte të debatit Debati për teatrin ka arritur këto ditë në...
Robert Thomanikaj
Mar 14, 2019    0
Mbrëmë ishte një diskutim në TV mbi lëvizjen e re ambientaliste të nxënësve në...
Bard Camaj
Mar 04, 2019    0
  Kur Edi Rama prezantoi kreun e ri të diplomacisë shqiptare, i dashur...
Agim A. Hoxha
Mar 02, 2019    1
I thelluar në biseda të ndryshme socio-ekonomike me një mik timin në një...
Një përkthim i plotë i Biblës nga gjuhët origjinale, në një libër ku do të përfshihen së bashku Dhjata e Vjetër dhe Dhjata e Re do të vijë gjatë 2020 për...