Përfundon ëndrra e LSI për Vorën, “fitoren më të madhe në të gjithë vendin”. KQZ rrëzon kërkesën për pavlefshmëri zgjedhjesh

Postuar në 02 Korrik, 2015 09:55

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar sot kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim për shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve në Vorë. Kërkesa u rrëzua me katër vota kundër, konkretisht të Lefteri Luzit, Klement Zgurit, Hysen Osmanajt dhe Vera Shtjefnit. Pro kërkesës kanë votuar anëtarët e majtë në komision, Denar Biba, Gëzim Veleshnja dhe Edlira Jorgaqi. Bie në sy vota e kryetares së KQZ-së, Lefteri Luzi, e cila së fundmi është përfolur nga disa media se ka “ndryshuar krah”, nisur nga fakti se ajo është propozim i PD-së.
s.z

Comments

Submitted by Arben (not verified) on

<p>Tani vjen pjesa me e veshtire per banoret e Vores! Te perballen me thenien e Edi Rames ... &quot;Kush voton PD .....&quot;! Kjo thenie me siguri do marri permasa gjigande .. sepse e ka thene AI !!!! :)</p>

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.