PD-ja do të çojë në Kushtetuese ligjin për kamerat e sigurisë: "Mund të përdoren për qëllime elektorale e shantazhuese"

Postuar në 22 Qershor, 2016 19:13

Ligji “për masat shtesë të sigurisë publike”, do të kalojë për votim në seancën plenare të kësaj të enjteje, pas rrëzimit të dekretit të Presidentit në Komisionin e Sigurisë. Por ka gjasa që ky ligj të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese, pasi Partia Demokratike e sheh si një ligj të papajtueshëm me Kushtetutën dhe se ka interesa klienteliste. Në një intervistë për TemA TV, deputeti i PD-së, anëtar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, Asllan Dogjani përveç kësaj tha se kjo mund të përdoret për qëllime elektorale dhe shantazhuese.

Comments

Submitted by SHQUP-isti (not verified) on

Sala me Lulin, po survejojne e pergjojne te gjithe deputetet e PD, me SHISH-in ne dispozicion nga ushtari I pa cipe i PD, Visho Ajaz Lika.
Duke qene ne keto kushte, kane fytyre te ngrene pretendime edhe per,pergjimet, edhe kush, mjeshtri i pergjimeve, dashnori i perjetshem e jetes se tjereve, Sali Berisha.
Gjithsesi, PD eshte ne grahmat e fundit.
Edi Rama ben gabim qe nuk e con vendin ne zgjedhje te parakoheshme.
Pastaj te mate bythen mire PD.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.