Teatri i shpëtimtarit të botës. Pelosi kërkon garanci për kodet bërthamore

Postuar në 08 Janar, 2021 22:32

Bota qenka në buzë të greminës dhe atë op e shpëtojnë demokratët amerikanë me në krye Nancy Pelosi, që kryen detyrën e kryetares së Kongresit. Mediat amerikane raportojnë se Pelosi ka komunikuar me kreun e Shtabeve të Bashkuara të Ushtrisë Amerikane, gjeneralin Mark Milley me të cilin ka folur për çështjen e presidentit Trump dhe kodeve bërthamore.

Këtë mëngjes unë fola me gjeneral Milley për të diskutuar masat e nevojshme për të parandaluar që një president i paqëndrueshëm të nisë veprimet ushtarake apo të aksesojë lëshimin e kofeve dhe të urdhërojë një goditje bërthamore…Ne duhet të bëjmë gjithçka që të mbrojmë popullin amerikan nga sulmi i pakuptimtë mbi vendin dhe demokracinë tonë

citohet Pelosi.  

Situata është groteske dhe ne po shohim sesi disa njerëz të njohur për shpërdorimin e besimit dhe abuzimin me pushtetin të luajnë teatrin e shpëtimtarit përkundrejt një njeriu që nuk ka kaq fuqi, por edhe kaq marrëzi sa të drejtojë gishtin mbi butonin e armëve bërthamore, të cilin Amerika e ka shtypur edhe me president të kthjellët në krye.

Comments

Submitted by emri (not verified) on

kjo eshte nje idiote 80vjecare qe duhet ti dyshosh cdo mendim per moshen qe ka , thjesht se e ka trurin te pjerdhur ... nderkohe qe fytyren akoma nuk e ka si mumje, se me c'nuk e lyen.
Tamam qe e kane lene mendte dhe ka rrjedhur, dhe vertet qe i duket qe po ben histori. Eshte per tu pasur frike me keq se Biden qe mezi artikulohet.
E tek i duket kesaj qe ky vend ka 74 milione teroriste vendas (te gjithe ata qe kane votuar per Trump) keta nuk e kuptojne qe e kane ndare ameriken kaq keqas e hedhur ndaj njeri tjetrit ... saqe ajo qe ndodhi ne kongresin amerikan ishte vetem maja e ajsbergut ...

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.