Ndërron jetë Patriraku i Kishës serbe, Irinej

Postuar në 21 Nëntor, 2020 11:33

Patriarku i Kishës Orthodhokse Serbe Irinej ka ndërruar jetë dhe në moshën 90 vjeçare. Ai ishte diagonstikuar me CoVid-19 ditën e martë dhe sëmundja i ka përparuar shumë shpejt.

Ai ishte shtruar në spitalin ushtarak “Karaburma” në Beograd. Irinej është kleriku i dytë orthodhoks në Ballkan që ndërron jetë për shkak të CoVid-19, ndërkohë që aktualisht disa të tjerë janë prekur prej sëmundjes.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.