Ndërron jetë nga Covid-19 historiani Llambro Filo

Postuar në 13 Shtator, 2020 14:55

Historiani Llambro Filo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare për shkak të koronavirusit. 

Ai ishte shtruar prej ditësh në Spitalin Infektiv.

Filo ishte pedagog në Universitetin e Tiranës.

Gjithashtu, ai është edhe autor i shumë librave historikë dhe teksteve shkollore për arsimin parauniversitar.

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.