Mirënjohje për arvanitasin që shpëtoi 70 njerëz

Postuar në 11 Gusht, 2019 18:21

Me shpenzime publike do të bëhet funerali i Kostas Arvanitis, peshkatarit që shpëtoi dhjetëra njerëz me varkën e tij ditën e tragjedisë së zjarreve në Mati verën e kaluar.

"Kostas Arvanitis, i cili u nda nga jeta, ishte njeriu që mallëngjeu të gjithë Greqinë, kur ai dhe gruaja e tij Chryssa, djali i tij Dimitris dhe ndihmësi egjiptian Mahmoud Messafer, shpëtuan 70 njerëz me varkë natën e tragjedisë. në Mati. Humbja e tij na mbush me trishtim ”-thuhet në një deklaratë  për shtyp të Zyrës së Kryeministrit grek.

Kujtojmë që nga tragjedia e zjarreve në Mati verën e kaluar humbën jetën më shumë se 90 persona. I pari që rendi për të shpëtuar njerëzit që kishin dalë në breg dhe nuk kishin rrugëdalje ishte pikërisht Kostas Arvanitis.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.