Mesazh solidariteti për Haradinajn nga Leka Zogu i II

Postuar në 21 Korrik, 2019 17:06

Princ Leka i njohur ndryshe si trashëgimtari i familjes mbretërore ka përcjellë një mesazh solidariteti për Ramush Haradinajn, i cili dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës pas thirrjes nga Gjykata Speciale e Hagës.

Ai e quan Haradinajn shembull frymëzimi për çdo shqiptar dhe në veçanti politikanët shqiptarë

“Si gjithnje trimeria dhe guximi ka qene dhe eshte tipari me dallues i Familjes Haradinaj dhe kur bashkohen me mençurine i japin asaj permasa kombetare, madje edhe me gjere, duke u bere shembull frymezimi per gjithe politikanet shqiptare kudo qe ata ndodhen. Krenohemi me ty Ramush dhe na rrit ndjenjen e pergjegjesise per detyrimet qe ka çdo shqiptar per Atdheun dhe kombin e tij”- shkruan Princ Leka në mesazhin e tij.

Comments

Submitted by Taras (not verified) on

Patjeter qe hajduti do te mbroje hajdutin dhe vjedhjet qe Haradinajt kane bere dhe bejne duke u vendosur taksa bizneseve private jane me "permasa kombetare".

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.