Informacione për vetëdorëzimin e Klement Balilit

Postuar në 15 Janar, 2019 11:24

Mediat raportojnë dorëzimin në polici të Klement Balilit, i shpallur në kërkim prej dy vitesh. Balili, ish-drejtor i Transporteve në Sarandë, pjesë e strukturave të LSI-së, u akuzua nga autoritetet greke për organizim dhe përfshirje në trafik ndërkombëtar droge me fije që shkonin deri në Hollandë. 
Balili i shpëtoi kapjes ndonëse nga të gjitha dyshimet dhe deklarimet e ambasadorit amerikan Donald Lu ai lihej i lirë nga autoritetet shqiptare. 

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.