Topalli: Basha financohet(Kunati) nga Samir Mane dhe Shefqet Kastrati

Postuar në 26 Prill, 2018 23:17

Ish-nënkryetarja e Partisë Deëmokratike Jozefina Topalli ka akuzuar sërish kreun aktual Lulzim Basha për lidhje të ngushta biznesi  që prevalojnë mbi çdo forum politik në parti.

Duke folur gjatë një interviste në emisionin “Të Paekspozuarit” ajo e ka cilësuar PD-në si “parti e kunatit”, aludim ky për kunatin e Bashës, i përfshirë në disa biznese. Sipas saj, Kunati dhe enturazhi i Bashës në parti finacohen nga Samir Mane dhe Shefqet Kastrati, nga biznese të tyret, ndërkohë që Basha është në raporte biznesi me Erjon Veliajn për kullat në Tiranë. Topalli ka deklaruar se Basha ka kërkuar kat shtesë për një nga ndërtimet kryesore në Tiranë ku sipas saj është investitor Kunati i Bashës.

Akuzat janë shumë të rënda dhe bashkë me ato të hedhura nga i ftuari tjetër, Arben Imami, kanë përkufizuar një ide sipas të cilës Basha është blerë tanimë nga pushteti I Edi Ramës.

Comments

Submitted by Shoku xhemal (not verified) on

Po xhozi mbreme e mesoi? S’e kishte kuptuar kjo qe nje arsye perse i hante mutin Bashes ishte piekrisht lidhjet e tija me cdo kamp? Po qe Kunati financon Ajolen e Lalit e di Xhozi? Po qe mediat e Zenit nuk shkruajne asgje per Lalin e di Xhozi? Po qe Zeni eshte nje nder aksioneret e pallateve te Teatri e di ajo ( po me kunatin ), vecanerisht te fusha pas PD-se se vjeter?

Xhozi duhet te mesoje qe PD eshte ne kete brime muti sepse tipe si ajo ishin ne kryesi. Xhozi ka harruar si e afruan ne nje miting ne Shkoder ne fushaten e majit ‘96. Po ashtu u afrua Basha. Xhozi u be kryetare parlamenti pa asnje merite dhe pa fol mire shqip. Basha te pakten eshte dhe bukurosh.

PD eshte nje biznes. Asgje me shume. Me shpejt e kupton cdokush dhe me mire eshte. Po e njejta mund te thuhet per PS, qe nga 2000.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.