Tragjedia në Qendrën Tregëtare, 41 nga viktimat janë fëmijë (Video)

Postuar në 26 Mars, 2018 12:16

Numri i viktimave nga zjarri që shpërtheu në një qendër tregtare në qytetin rus të Kemerovos arriti në 64, tha Vladimir Putskov, Ministri i Jashtëm i Jashtëm i Rusisë.
Sipas burimeve zyrtare 41 nga viktimat janë fëmijë.  Zjarri filloi në një nga katet më të larta të qendrës tregtare Zimnyaya Vishnya dhe shumë nga fëmijët që vdiqën ishin në një kinema.
Qendra tregtare, e hapur në vitin 2013, përmban kinema, restorante, sauna, një rrugicë bowling dhe një kopsht të vogël zoologjik. Zjarri shpërtheu në orën 17:00 të së dielës në një pjesë të ndërtesës ku ndodhen sallat e argëtimit, njoftoi media lokale.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.