Thirrje antiturke në Prishtinë

Postuar në 01 Gusht, 2017 10:08

Në muret e Fakultetit të Filologjisë në Prishtinë, janë shkruar grafite me thirrje për vdekjen e Hashim Thaçit,  Shpend Ahmetit dhe Naim Tërnavës, drejtues i Komunitetit Mysliman të Kosovës. Thirrjet në mure, shprehin kundërshtimin për ndërtimin e “xhamisë turke” siç e quajnë, në Prishtinë. Më herët Ahmeti dhe Albin Kurti i VV-së janë akuzuar për lidhje me njerëz të mjedisit fetar, madje edhe fitorja e Shpend Ahmetit në Prishtinë, lidhet sipas disa analizave pikërisht me këtë gjë. Por duket se konçesioni për votat është ndërtimi i xhamisë, diçka që u konfirmua edhe në Tiranë, me projektin e xhamisë kryesore, e cila financohet dhe është projektuar në Turqi.

http://zeri.info/aktuale/155222/kercenohen-me-jete-thaci-kurti-ahmeti-e-...

 

Comments

Submitted by Mazllam Kasami (not verified) on

Epo po nuk u pelqen xhamia t'u ndertojme kisha serbe se ndoshta duan te kthehen ne rrajt e te pareve, duan te behen serbe sic ishin perpara se te vinin Osmanet. Keta te fundit i islamizuan nga serbe dhe i shqiptarizuan.

Submitted by Uns (not verified) on

O Mazllam, o kokërr k...ti je turk. Shko jeto ne stepat e anadollit me vëllezërit e tu esmere se me popullin me te vjetër evropian i kane punet e ndara. Ptuuu ndyrësire, mbetje otomane qe na ke prish harmoni e shpi.

Submitted by Mazllam Kasami (not verified) on

Une jam grek, me i vjeter se ty o skorje serbi apo mbetje latini. Dhe jam krenar per rrenjet e mia.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.