Trump – Presidentit iranian Rouhani: Bën mirë të ketë kujdes!

Postuar në 11 Shkurt, 2017 21:00

Raportet mes SHBA dhe Iranit janë tensionuar edhe më tej nga përplasja verbale mes dy presidentëve. “Kushdo që i drejtohet Iranit me kërcënime do të pendohet”, citohet të jetë shprehur presidenti iranian, Hasan Rouhani.

Do bëjë mirë të ketë kujdes”, ka qenë replika e presidentit amerikan Donald Trump, shkruan agjencia “Reuters”. Irani ka qenë përherë një nga pikat e goditjes së Trump edhe në fushatë. Më 2 shkurt ai tërhoqi vëmendjen për thyerjen e marrëveshjes nuklerare nga Irani me testimin e raketës balistike që u pa nga SHBA si përpjekje për të krijuar kapacitetin bërthamor.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.