Unë jam Donald Lu

Postuar në 03 Shkurt, 2017 00:42
Ilir Mborja

"Sonte, më 2 shkurt 2017, nën temperatura të ulta të motit, qindra mijëra rumunë, janë ende në sheshin kryesor të Bukureshtit duke protestuar kundër një vendimi të parlamentit të tyre, për të mos lejuar zbutjen e një ligji që ndëshkon të korruptuarit. Ndërkohë, në emisionin “Opinion” të TV KLAN-it, Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë Adriatik Llalla, vazhdoi sulmin e tij të shëmtuar të nisur publikisht që në mëngjes ndaj përfaqësuesit të SHBA-ve në Tiranë, shkëlqesisë së Tij, Ambasadorit Donald Lu, Për këtë, nën shembullin e kulturës së protestës që na japin populli rumun, ftoj të gjithë bashkatdhetarët, që për të mbrojtur miqësinë dhe aleancën me vendin më demokratik Amerikën, në luftën e papajtueshme me korrupsionin dhe armiqtë e Reformës në Drejtësi, të nisim edhe ne mbështetjen duke deklaruar në rrjetet sociale dhe kudo: “Unë jam Donald Lu”.

Comments

Submitted by Bari (not verified) on

E bukur si levizje... E mbeshtes... O sot o kurre per ta fituar ate beteje!

Submitted by shkelqesia e Tij (not verified) on

vetem ambasadorin e SHBA mos e zini me goje, se eshte shkelqesia e Tij, me T te madhe. Duhet te ngrihemi ne proteste per kete , se gjithe hallet Ai do i zgjidhe....
C'eshte ky servilizem ashiqar ndaj te Fuqive te Medha. 100 e ca vjet, e ne vend kemi ngelur

Submitted by Artan (not verified) on

"Cfare eshte ky servilizem o z. autor i ketij shkrimi??!

"UNE JAM EDI RAMA" eshte motoja me e bukur dhe me dinjitoze per cdo shqiptar!

Submitted by Donaldi (not verified) on

Edhe unë jam Donaldi por ndryshe nga Lu,unë s'kam "bythë".Lu-ja po.Ujë të zi po i nxjerr.Hallal.Nga sot do ta ndryshoj mbiemrin.Edhe unë jam Donald Lu.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.