Shkupi zyrtar – Edi Ramës: Merru me Shqipërinë, lëre fantazinë e liderit të Ballkanit

Postuar në 03 Shkurt, 2017 15:45

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka reaguar rretha asaj që e quan ndërhyrje në punët e brendshme të Shqipërisë. Në një reagim ndaj deklaratave dhe komenteve të kryeministrit Edi Rama, ministria maqeonase vlerëson se “do të ishte një gjë e mirë për fqinjësinë mes vendeve që të aplikohet koncepti maqedonas i integrimit multikulturor në shoqëri bazuar në vlerat europiane”. 

Politikanë nga vendet kufitare me ne po përpiqen të zhvendosin vëmendjen nga çështjet e tyre të brendshme duke i fryrë zjarrit në vende fqinj në kundërshtim me vlerat europiane. Sigurisht është tërheqëse të merresh me vendet fqinje kur ke vështirësi për të dhënë zgjidhje për për qytetarët e tu. Gjithsesi do të ishte më e mira për të gjithë nëse do t’u përmbahen reformave për të cilat aq shumë kanë nevojë në vend se të fantazojnë për lidership duke krijuar ndarje në rajon

vijon deklarata e Ministrisë së Jashtme maqedonase. 

 

http://mia.mk/Mobile/en/Home/RenderSingleNews/289?newsID=133553577

 

Comments

Submitted by Artan (not verified) on

Edi Rama eshte lider i Ballkanit sepse perfaqeson popullin me te vjeter ne rajon dhe duke perfaqesuar popuj superiore eshte normale qe te vendose se cfare duhet te ndodhe perreth Shqiperise, sidomos aty ku ka shqiptare ne numer te konsiderueshem. Nga ana tjerer Edi Rama me kete vetebesim dhe kuraje qe po tregon po i jep nje dimension te ri shqiptarise ne pergjithesi! Kete nuk e ka bere as Skenderbeu (pavaresisht rrethanave te kohes), prandaj Edi Rama meriton, sa te jete gjalle, te jete perfaqesuesi legal dhe shpirteror i te gjithe shiptareve! Populli yne eshte i zgjuar sepse e kupton kete, pervec egoisteve dhe atyre pseudoshqipetareve te varfer shpirterisht, por per fat te keq me xhepin plot, te cilin ua mbushin antishqiptaret! Gjithsesi Rama eshte nr.1 i te gjithe shqiptareve, ne menyre absolute!
Respekte nga ky popull!

Submitted by redaksia on

Nje korrigjim: Edi Rama eshte nr. 1 vetem per disa dhe i disa shqiptareve. Kjo eshte e sigurte. Per te tjerat, sigurisht qe ne murin e Facebook vete vendosim se cfare do bejme. 

Submitted by Plaku Xhuxhumaku (not verified) on

@Artan... te lutem me thuaj cfare pi e cfare tymos qe te ben te shkruash keshtu mrekullirash?

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.