Takimi Merkel - Rama: Kancelarja përmend zgjedhjet parlamentare

Postuar në 28 Nëntor, 2016 14:39

Kryeministri i Shqipërisë ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Gjermani ku është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi i ka rëndësi pasi vlerësohet se parathotë atë vendim që do të merret në dhjetor në takimin e liderëve të Këshillit të Europsës. Më poshtë një pjesë nga konferenca për shtyp mes Ramës dhe Merkel:

 

Edi Rama me Angela Merkel konference ne Berlin by news-al

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.