"Lindita Nikolla, largohu!"

Postuar në 07 Shtator, 2016 15:54

Me qindra maturantë që kanë ngelur jashtë dyerve të universiteteve për shkak të sitemit të ri të Ministrisë së arsimit kanë protestuar këtë të mërkurë para kryeministrisë. Ata kanë kërkuar që sistemi të ndryshojë dhe të mos favorizohen vetëm studentët e ekselencës. Maturanët kërkuan gjithashtu edhe dorëheqjen e ministres Nikolla.

"TemaTv"

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.