Akuza/Ka një vendim prishjeje për pallatin, deputeti Sadri Abazi i shton edhe një kat pa leje

Postuar në 20 Gusht, 2016 14:10

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, shkruan sot në Facebook se deputeti i PS-së Sadri Abazi ka shtuar një kat pa leje në pallatin e tij në Tiranë.

Edhe pse godinat e paligjshme te oligarkut te tij Sadri Abazi tek Zogu i Zi, kane vendim prishje, ai per 3 dite ka shtuar nje kat te tere pa leje, dhe sot ka ngrehur skelat e po i vesh me xham. Mijera njerez kane hyre ne burg keto tre vite dhe jane edhe sot ne qeli per nje avlli pa leje, apo nje rregullim tjegullash. Po Sadriun pse nuk e ze ligji? Sepse nuk ka ligj, ka sundim bande me dy standarde. Banda qe qeveris ben c’te doje, te sunduarit, shqiptaret jane te ndaluar. Kjo padrejtesi duhet te marre fund. Banda e Edi Rames duhet shkulur me cdo cmim. Dhe kjo do ndodhe shume shpejt. Shqiperia me mire pa Edi Ramen”, shkruan Basha. 

Comments

Submitted by Me parate e VEFES (not verified) on

Me parate e VEFES, zoteria LULKUQ, bleu shtepi ne Holande, dhe thote se e bleu me kursimet nga puna si kamarier apo tek UNMIK.
A ka kric gomari ne bote qe te haje kete koqe genjeshtre ?
Po katin shtese, vetem per vehten e vet, tek pallati ku banon, me lejen e kujt e beri ? - E beri m lejen e Lul Bashes.
Lul Basha i dha leje Lul Bashes, per te ndertuar nje kat te ter per vetvehten.
A ka me bythe te rrije ky muhabet ?
Kulmi i poshtersise dhe pafytyresise se ketije njeriu, pa vlere, si karte higjenike.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.