Goditet me predhë kuvendi i Kosovës, Mustafa: Sulm ndaj pavarësisë (foto)

Postuar në 05 Gusht, 2016 09:33

Godina e Kuvendit të Kosovës është qëlluar me një predhë në orët e vona të së enjtes. Dyshohet se kanë qenë dy persona që kanë ndërmarrë sulmin dhe më pasj janë larguar me një motoëikletë.

Policia e Kosovës thoë se është duke hetuar ngjarjen, duke shtuar se përveç dëmeve materiale nuk ka patur të lënduar në njerëz. Për ngjarjen ka reaguar ryeministri Mustafa. Ai thotë se   sulmi mbi ndërtesën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, është atak ndaj pavarësisë dhe se  askujt nuk i lejohet të terrorizojë institucionet e shtetit . Mustafa kërkon që autorët e kësaj vepre të dalin para drejtësisë.

Sulmin e ka dënuar ashpër edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaëi. Sipas tij personat që kanë ndërmarrë këtë sulm ata janë njerëz që nuk e duan Kosovën dhe të ardhmen e saj.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.