Donald Lu në kërkim të votave për reformën në drejtësi. Shqipëria me një kryeministër që është thjesht një zëdhënës

Postuar në 30 Qershor, 2016 21:08

Donald Lu ka zhvilluar sot një takim me deputetin demokrat, Astrit Patozi. Gazeta “Tema” njofton se “diplomati duket ka kërkuar mbështetjen personale të ligjvënësit opozitar për reformën në drejtësi, e cila do të votohet më 21 korrik”.

Pas Patozit mendohet se qëndrojnë edhe deputetë të tjerë dhe me sa duket detyrën e ndërmjetësit për votën e tyre pro reformës në drejtësi po e bën aktualisht ambasadori amerikan në Tiranë. Patozi ka pra të gjitha garancitë se nuk bën pjesë në celulat antiamerikane, duke dhënë shpresën se Lu është de facto poli i katërt në një politikë ku Kryeministri po merr rolin e zëdhënësit. Edhe pse e shet këtë si strategjinë më të zgjuar që politika ka parë. Rilindje e mjerimit.

Comments

Submitted by SHQUP-isti (not verified) on

Filluan nendeteset te punojne edhe hapur tani, se pa pune edhe nuk kane ndenjur, por,kane punuar njecike si menjane e njecike si nen te.
Sa per komentin e gazetarit, te le per te deshiruar, mbasi eshte shume diletantesk, dhe nen nivelin mesatar te pergjithshem. Medemek, per Bathore e Paskuqan eshte tamam.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.