Rilindje shqisash te Kujdestari i PS-së: “Nuk ka kërcënim ndaj Blushit, por komunikim me Elvis Roshin”

Postuar në 20 Maj, 2016 15:48

Një ditë më parë deputeti Ben Blushi, lexoi nga salla e Parlamentit, një mesazh kërcënues që Elvis Roshi, kryebashkiak i Kavajës, i dërgonte në celular.

Këtu:

Ben Blushi ia thotë në sy Ramës- Elvis Rroshi... by 3-14-15-92

mund të shihet rasti konkret.

Një ditë më pas, kreu i Grupit Parlamentar, Gramoz Ruçi, bëri prestigjatorin logjik, njësoj si me statutin e partisë, kur tha se “nuk kishte denoncim, apo kërcënim por komunikim me dy të zgjedhurve”. “Nuk kam parasysh ndonjë denoncim. Ato bëhen në vendet përkatëse. Unë nuk dëgjova gjë aty nga Blushi ndonjë kërcënim, por një mesazh, një komunikim mes dy të zgjedhurve, njërin në pushtetin qendror dhe tjetrin në pushtetin lokal, për një problem personal të tyre”, u shpreh Ruçi.

Një Rilindje e vërtetë shqisash te Kujdestari i PS-së.

Comments

Submitted by Symadhi (not verified) on

Burre i mencem Gramoz Ruci.
Pa fjale.
Pak fjale.
Pune shume.
Te tjeret, te mbajne pordhet dhe fjalet si pordhe.
Respekt figures se burrit te larte Gramoz RUCI.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.