Kerry: SHBA po turpërohet me fushatën e zgjedhjeve

Postuar në 28 Mars, 2016 11:25

Duke komentuar klimën me të cilën udhëheqësit e huaj po shohin fushatën e zgjedhjeve paraprake në Shtetet e Bashkuar me debatin të fokusuar tek kandidati republikan Donald Trump, sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se pyetjet që i bëhen nga të huajt janë seriozisht shqetësuese."Unë duhet të them se është e qartë se ajo që po ndodh është një turp për vendin tonë", thotë ai.

Në një intervistë me CBS amerikan, Kerry iu përgjigj pyetjes si e shohin qeveritë e huaja zhvillimin e fushatës në Shtetet e Bashkuara: "Unë mendoj se ata janë të tronditur," u përgjigj ai.Kerry pranoi të flasë me emra, edhe pse media përtej Atlantikut janë fokusuar kryesisht në pozicionet e Donald Trump dhe Ted Cruz për një numër çështjesh.

http://news.in.gr/world/article/?aid=1500067463

Comments

Submitted by I Vemendshmi (not verified) on

Kerry eshte demokrat, keshtu qe i intereson ta thote kete. Kjo eshte njelloj si kur Sali Berisha thote qeverisja e Edi Rames eshte nje turp, ose Edi Rama te thote Sali Berisha eshte turpi i Shqiperise. Perse Kerry nuk thote ndonje gje rreth budallalleqeve qe keput Hillary Clinton, apo Bernsi????

Submitted by Me i vemendshmi (not verified) on

Sepse Amerika ka nje standard njerezor, nuk i zgjedhin budallenjte an e mban si ne Shqiperi, eshte nje gje e rralle kjo situata e Trumpit. As nuk i afrohemi ndonje pozite per gjykim, tani do mirremi me budallalleqet e tjereve se s'duam vet te nderrohemi? Mos harrojme ky populli jone madheshtor i mbeshteti komunistet para 70 viteve edhe ala sillemi sikur kot u ndeshkuam me Hoxhen.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.