ISIS merr përsipër masakrën në Bruksel, publikohet foto e tre të dyshuarve

Postuar në 22 Mars, 2016 17:36

Shteti Islamik mori përgjegjësinë për shpërthimet në aeroportin dhe metronë në Bruksel ku u vranë të paktën 34 persona. Agjencia e lajmeve "AMAQ" e konsideruar si e lidhur me Shtetin Islamik tha se: "Luftëtarët e Shtetit Islamik kanë kryer një seri sulmesh në me eksploziv dhe mjete shpërthyese martë, duke vënë në shenjestër aeroportin e tyre dhe stacionin e metrosë në qendër të kryeqytetit belg, Bruksel». Mediat belge kanë publikuar edhe një foto nga rrjeti i brendshëm i aeroportit, ky duken tre persona që dyshohet se janë atentatorët e masakrës në aeroport. Video pas shpërthimit:

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.