Blushi kundër qeverisë edhe për emigrantët: Bëri tregëti politike me muxhahedinët

Postuar në 10 Mars, 2016 14:31

Deputeti Ben Blushi është deklaruar sot kundër mbylljes së kufijve për emigrantët, duke theksuar se nuk duhet ndjekur politikë diskriminuese. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Blushi tha se shqiptarët nuk janë racistë dhe as në këtë rast nuk duhet ta bëjnë, duke akuzuar qeverinë se bëri tregëti politike me muxhahedinët
"Qeveria ka thene se ne nuk mund ti hapim dyert nese kjo ndodh.Sot degjova nje nga zyrtaret e larte te shtetit i cili tha se Shqiperia nuk ka leverdi ti pranoje dhe strehoje sirianet qe i ikin luftes. Perpara disa javesh ne vendosem te strehojme gati 3000 muxhahedine dhe mire beme.
Por nese strehojme muxhahedinet dhe mbyllim dyert per sirianet sigurisht qe bota ka arsye te besojme se ne bejme tregti politike.Ne tregtojme per shkaqe politike te dites por i mbyllim dyert dhe shtepite tona per arsye humanitare. Sot me shume se kurre kemi rastin te deshmojme se jemi nje popull qe nuk prodhon vetem emigracion dhe varferi por edhe solidaritet"- deklaroi Blushi

Comments

Submitted by Qytetesi (not verified) on

Ben Kico Blushi, nje cope KALAMAKU inatcor, asgje me shume.
Mjere ne se cfare dreq politikanesh kemi.
Per inat te sime vjehre, shkoj e fle me millonane.

Submitted by HELSHANI (not verified) on

I mire per boten, shume e shume i keq per vendin e vet, dhe per shqiptaret, per te cilet nuk ka asnje konsiderate, ky serbomaqedonas qe ne eshte bere peshqesh ne politike nga Fatos Nano.
Ky, s'eshte gje tjeter, vec se nje IDIOTOKRAT fantazist.
Turp per ata qe i shkojne prapa.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.