PD përplaset edhe me Euralius

Postuar në 14 Janar, 2016 10:57

Partia Demokratike përplaset edhe me misionin EURALIUS të Bashkimit Evropian, i cili asiston Shqipërinë për reformat në fushën e drejtësisë.
“Rilindja Demokratike”, organi zyrtar i PD-së shkruan se në një “rast unikal në historinë e këtyre 10 viteve të fundit, ky mision ka vendosur të mos i japë të drejtën e fjalës opozitës”.
“Euralius ka ftuar dy nga përfaqësuesit e opozitës që të jenë të pranishëm në këtë takim të rëndësishëm, por nuk ka pranuar që ata të kenë të drejtën e fjalës”, thuhet më tej.
“RD” shkruan se në axhendën e takimit të sotëm të Euralius, janë parashikuar të flasin shefi i Misionit Euralius, Deville, qmbasadorja e BE në Tiranë, Vllahutin, ministri i Drejtësisë, Manjani, kreu i Komisionit të Ligjeve, Xhafa si dhe kryetari i Gjykatës së Lartë, Zaganjori dhe Kryeprokurori, Llalla.
“Të befasuar nga një axhendë e tillë përjashtuese për opozitën, përfaqësuesit e PD i kanë kërkuar zyrtarisht dje Misionit Euralius që të ndryshohej axhenda në funksion të dialogut dhe bashkëpunimit”, vijon n RD-ja.
Përgjigja që ka mbërritur nga ky Mision, sipas organit zyrtar të PD-së, “ka qenë përçmuese dhe aspak në etikën e një institucioni, i cili duhet të ishte mbi palët politike në vend”.
“Ne axhendën nuk e ndryshojmë, por ju hajdeni një herë dhe pastaj nga fundi mund t’ua japim fjalën”, ka qenë përgjigja e përfaqësuesit zyrtar të Euralius, sipas të RD-së

Comments

Submitted by I DREJTI (not verified) on

Kesaje i thone, edhe te jeshe i dhjere, dhe te pretendosh qe s'qelbesh ere.
Kaq shume kane vjedhur kur ishin ne pushtet, keta te opozites se sotme, sa edhe pordhet e Pozites, u duken predha artilerie.
Por, per nje gje, jane per t'u admiruar, per shpirtin e mosnenshtrimit, qe vjen si rezultat i rezistences per mos te vajtur ne burg Sali Berisha dhe Lulezim Basha & CO, prandaj edhe pengohet mos kryerja e reformes ne drejtesi.

Submitted by Doku (not verified) on

U mbars mali dhe polli nje mi, dhe ne e quajten Sali.
Kaq budalla e dine kete popull keta gomerte e PD ?
E ka ngrene ky popull nga PD, sa nuk mban me. Ato qe i ka bere ketije populli, Xhaxhi Enveri, jane karamele te kuqe, karamele zana, para ketyre qe u ka bere banda e Saliut me familie e kompani.
Prandaj, keta le te hane mut gjithe diten e gjithe naten, nuk do t'u ece, megjithe amortizimin qe po u ben Like Skrapari.
Edhe nderkombetaret, u a kane pire lengun, dhe nuk i pjerdhin me, sikunder nuk i pordhen sot,mqe nuk i lane te benin as gek e as mek.
Kur je i dhjere, si PD, me mire mos e ngri koken.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.