Ndahet nga jeta regjisori Artan Minarolli

Postuar në 31 Dhjetor, 2015 13:42

Është ndarë dje nga jeta regjizori Artan Minarolli. Minarolli, 57 vjeç, ka pësuar një atak kardiak dhe ka humbur jetën.
Ai përfundoi studimet në Akedeminë e Arteve në vitin 1982 dhe u caktua as/regjisor në Kinostudio në vitin 1986. Ai ka qenë drejtor i Qendrës Kombëtare Kinematografike.

http://www.gazetatema.net/web/2015/12/31/ndahet-ne-menyre-te-papritur-ng...

Comments

Submitted by Prof Kita Sallabanda (not verified) on

I paharuar kujtimi i Artan Minarollit, intelektualit dhe regjisorit te shquar, njeriut te mbrekullueshem, shokut tim te feminise.
Ngushullimet me te ngrohte families, shoqerise dhe botes se kinematografise shqiptare.
I prete shpirti ne paqe

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.