Dekriminalizohet Parlamenti , kriminalizohet Partia Socialiste. PD: “Persona me precedentë kriminalë kanë në dorë disa degë të PS-në”

Postuar në 18 Dhjetor, 2015 13:22

Në momentin që është miratuar ligji për dekriminalizimin dhe pritet pastrimi në disa mandate, kreu i PD-së, Lulzim Basha, deklaron se kryetari i PS-së, kryeministri Edi Rama, po e transferon problemin drejt degëve të partisë së tij. “Persona të dënuar me preçedentë të tmerrshëm kriminalë, diktojnë ose kanë marrë në dorë Partinë Socialiste në Lezhë, Shkodër, Malësi të Madhe, Krujë, Fushë- Krujë, Kurbin, Has, Fushë Arrëz, Pukë e Mirditë, Kavajë, Lushnjë, Divjakë, Tepelenë e Këlcyrë dhe me gjasë Edi Rama ka ndërmend ta shtrijë në të gjithë vendin. Kjo dëshmon se ai nuk ndahet dot nga krimi, se pakti me krimin vazhdon. Inkriminimi i Partisë është njësoj i dëmshëm, promovimi i bandidtëve, vrasësve, trafikantëve është garanci se ai stan atë bulmet do të nxjerrë. Është e qartë se kjo është metoda e Edi Ramës, kalkulimi i tij për zgjedhjet e ardhshme”, tha Basha.  Sipas tij krimi po synohet që të përdoret në zgjedhje, një qëndrim ky që hap diskutime për garanci shtesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “E vetmja shpresë që ka, është se me banditët kriminelët që po transferon në parti, pasi ligji për dekriminalizmin I nxjerr jashtë qeverisjes të kapë dhunojë e manipulojë zgjedhjet.” u ai. 

Comments

Submitted by Martin SOKOLI (not verified) on

Qe te jete njeriu kaq kalama dhe kaq idiot, nuk e kisha menduar kurre o njeri i tredhur, o EUNUK, o burre pa qime, qe sa di ti, di bytha ime, o Lul BASHA.. Po te keshe probleme me ta, paditi ne gjykate me materialet qe ke. Do me lujt futboll me kembet e tjeter kujte. Don me fitu ndeshjen ne tavoline. Iku ajo kohe o "bythe e zgjuar" kur te mbante per dore baba S(T)ALINI, mbasi atije vete po i rreshket dheu nen kembe, keshtu qe mundohu te ecesh vete, por per dreq t'i s'ke kembe, ke vetem bythe, mbasi ate ti di te vesh ne pune sikunder e vure ne Hollande dhe bere parate e bleve shtepine. Por, populli shqiptar, nuk mund te genjehet nga nje njeri qe ne bend te truve, zoti i dha bythe , dhe nje cope mishi si ti, nje cope bythe me tualet e parfum, nuk mund te behesh kurre "liderrrr" i opozites. Kete, e provove kete te enjte, ku erdhen apo nuk erdhen 1.500 vete, te cileve u kishe dhene nga 10.000 leke te vjetra per pjesemarrje ne miting. Hyyyyy, turp te keah, mortja qe s'te ha, te mbulofte dhe, per hajven, koqe e gomar qe je. Nuk te vjen populli prapa o EUNUK.

Submitted by Ndoc DUDASI (not verified) on

Duke u munduar te gjeje te keqen tek kundershtari politik, ne bend qe te analizojne humbjet ne dy pale zgjedhje rresht dhe te nxjerrin pergjegjesite e tyre, merren me PS, qe eshte ne maje te kalit, dhe sic po duken bathet, me kete opozite qe drejtohet nga njerez imbecile e kalamaj, do te qeverise te pakten edhe per 5-6 mandate pa shkeputje, me nje fjale, do te qeverise deri sa te duan vete drejtuesit e PS. Opozite ne Shqiperi nuk ka. PD ka marre fund. Gjynah qe vendi yne eshte katandisur keshtu nga keqperdorimi i pushtetit nga Berisha me familie dhe me klanin e tije. Kane bere krim ndaj ketije vendi e ketije populli. A do te behet ndonjehere DREJTESI per ata qe kene kryer krime ndaj ketije populli ? Jam shume skeptik ? Me duket shume e larget dita, per t'u bere drejtesi e vertete ketu tek ne. Te shohim.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.