Jep dorëheqjen Nasip Naço. Berisha: "E spostuan nga reforma në drejtësi"

Postuar në 09 Nëntor, 2015 14:49

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka dhënë dorëheqjen. Lajmi raportohet nga disa media dhe ende asgjë nuk është zyrtare. Naço vjen nga LSI-ja dhe dorëheqja e tij pason një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk ka një arsyetim ende për këtë. Ndërkohë ish-kryeministri Sali Berisha komenton se dorëheqja lidhet me spostimin e Naços nga reforma në Drejtësi: "Naço dha doreheqjen, si deshmi e shkerrmoqjes se "aleances se qelbesirave". Ai nuk mund te pajtohej me Edi Ramen dhe perjashtimin e ministrise se drejtesise nga reforma e sistemit te drejtesise dhe zevendesimin e tij dhe ministrise qe ai drejtonte, nga Fatmir Xhafa, perfaqesuesi i klaneve te droges dhe krimit dhe suita e tij, qe ka hartuar, ne perputhje me urdherat e Rames, projektin e asgjesimit te pushtetit gjyqesor dhe zevendesimit te tij me vullnetin e Edi Rames!", shkruan Berisha. 

Comments

Submitted by Drejtesia, per ke? (not verified) on

Nese Meta kerkon nje krah te forte te vetin eshte sigurisht Manjani.

Nese mola ka roitur koalicionin dhe Drejtesia i mbetet Rames,

i bie te ngjitet lart Numri Dy i PS-se TaoLant Balliu.

Do prisja qe eksperimenti i se Majtes Moderne te shkonte ne kahen tjeter:
Edi Rama te dekretonte Avokatin: Spartak Ngjelen.

Vetem Ngjela, qe ka qene avokat i Sali Berishes, ne mesin e viteve 90, mund te perballet me shtresen politike te kesaj kohe. te bej kete perballje ligjore anglosaksone dhe te vdese me nder.
Ndryshe kot e ka bere burgun muze te Spachit.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.