Arben Ndoka dorëzon mandatin e deputetit

Postuar në 07 Shtator, 2015 14:49

Arben Ndoka, deputeti socialist i Lezhës, i përfolur shumë gjatë këtyre muajve, ka lënë mandatin e deputetit. “Lapsi.al” publikon letrën që ai i ka drejtuar Grupit Parlamentar të PS-së, në të cilën rrëfen shkurtimisht jetën e tij, si dhe zbulon se do të ndjekë deri në fund çështjen e tij me drejtësinë. Letra publikohet në një ditë me heqjen e mandatit për deputetin Armando Prenga. Ndoka u përfol shumë pas incidentit në Parlament me kolegun e tij të PD-së, Gent Strazimiri. Për të opozita ka publikuar edhe një vendim gjykate prej ku ai rezulton i dënuar.

Comments

Submitted by Plaku Xhuxhumaku (not verified) on

Mua me shume nga te gjitha me mallengjeu ajo pjesa se si kishte qeni i pari i klases kur ishte ne fillore. Po ky ka qene flori qe i vogel mor aman, si ka mundei qe mori rrugen e utit me vone? Pastaj me vjen shume keq qe si bir kulaku nuk i kishin dhene fleta lavderimi, se po t'i kishte ato sot do te vertetonte me fakte sa djale i mire kishte qene. Le qe te gjitha i shpifi ai italiani, apapapapapa.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.