Një mesazh nga qielli për Erdogan

Postuar në 15 Gusht, 2015 10:19

Edhe shpendët e kanë kuptuar se e vetmja rrugë për Rexhep Taip Erdogan është paqja me kurdët. Kështu e ka komentuar shtypi fotografinë që ka bëtë xhiron e botës ku në kokën e presidentit turk është ulur një thëllëzë.

Gjithçka ndodhi gjatë ceremonisë për inagurimin e një xhamie në Rize të Turqisë. Erdogan nuk u kap në befasi kur shpendi u ul në kokën e tij, por  e mbajti për pak minuta thëllëzën në duar dhe siç e kërkonte ceremonia e la atë të lirë.

Mbetet për t’u vërtetuar sa fatsjellëse do të jetë thellëza për presidentin turk pas krizës politike që ka përfshirë vendin dhe mundësinë e zhvillimit të zgjedhjeve të parakohshme në muajin nëntor.

Negociatat për krijimin e një qeverie teknike mes kreut të Partisë Popullore  Republikane dhe atij të Partisë Për Drejtësi dhe Zhvillim dështuan.

 

l.m

Comments

Submitted by Thellez (not verified) on

Jo thelleza por askush nuk I ben me fajde nje diktatori si ky. Burr legen qe futi shtetin ne lufte per karrigen e tij

Submitted by Cajani (not verified) on

A nuk e kuptoni mashtrimin qe bejne politikanet me shpendet, aty ka shume shpendet perreth te ndryshme dhe te buta por dhe te munduar ne kafaz e te lodhura, ndaj ne moment leshimi ato ngaterrohen nga gezimi ne tluturim e super. Kujdesem mos u mashtroni, e ta beni njeri te zotit me nje gjest te tille insjenues, apo ta beni edhe dervish ndoshta k njerezit do ti kerkojne ndermjetesim atij tek zoti ngase ky ja lidhje te forta me zitin Ku te gjithe kafshet e shpendet e shofin kete perveq njerezve.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.